Redakcja

Zdjęcie Mileny

Milena Wiśniewska

Od zawsze jej życie wypełniała muzyka. Śpiewanie, gra na fortepianie czy komponowanie własnych utworów do dziś sprawia jej przyjemność. Nic więc dziwnego, że zdecydowała się, aby poświęcić kilkanaście lat na zdobycie muzycznego wykształcenia. Oprócz tego uwielbia również słuchanie muzyki, a jej upodobania są bardzo różnorodne. Gdy miała 14 lat zainteresowała się muzyką rockową i alternatywną, nieco później przyszła fascynacja muzyką pochodzącą z epoki baroku, nie stroni również od tak zwanej piosenki literackiej. Źródłem, z którego czerpała wiedzę o coraz to nowych muzycznych obszarach stało się radio. Choć słuchanie radia wymieniała wśród swoich ulubionych czynności, jeszcze do niedawna nie przeszło jej przez myśl, że może „znaleźć się po tej drugiej stronie”, a jej głos będzie docierał do słuchaczy. Gdy tylko jednak pojawiła się taka możliwość, bez wahania zgodziła się na dołączenie do załogi radia DHT.
Swoją muzyczną wiedzę wykorzystuje wybierając piosenki, które możecie usłyszeć na antenie kanału głównego Radia DHT. Drugą pasją, związaną z mediami, dzieli się współprowadząc program RTV. A właśnie, skoro już jesteśmy przy telewizji, szczególną miłością obdarza serial „Klan”. Dodatkowo dba o zaopatrzenie naszego redakcyjnego barku — jest bowiem wielbicielką piw rzemieślniczych.
Co mówią o niej inni? Jaka jest, zarówno w swej muzycznej, jak i radiowej działalności? Najlepiej określają ją chyba dwa słowa — prymuska i perfekcjonistka.

Zdjęcie Magdaleny

Magdalena Rutkowska

Masażystka zwierząt, artystka, dziennikarka radiowa. Nieustannie zaciekawiona światem, rządna wiedzy i nowych umiejętności. Chętnie angażuje się w przeróżne projekty społeczne. Do każdej pracy podchodzi z entuzjazmem albo wcale🙃. Nałogowo czyta książki, kocha spacery po lesie i ma absolutnego fioła na punkcie zwierząt🐾.
W Radiu DHT na kanale głównym prowadzi Pozytywnik, czyli cykl audycji wolnych od malkontenctwa, za to bogatych w rozmowy o wszystkim czym warto się dzielić.

Zdjęcie Michała

Michał Dziwisz

Krążą pogłoski, że jego pierwszym słowem nie było ani mama, ani tata, tylko „ładio”. Mimo tego, do 6 roku życia nie wiedział, co chce robić, spędzało mu to sen z powiek, wszak wszyscy w przedszkolu mieli już opracowane ścieżki kariery i wieloletnie plany samorealizacji w tak rozwojowych i potrzebnych przecież zawodach jak policjant, strażak, pielęgniarka czy stripteaserka. po wizycie w lokalnej rozgłośni radiowej doznał olśnienia i wszystko stało się jasne. Trzeba było tylko nauczyć się mówić „r” i świat stanął przed nim tym właściwym otworem. W tym samym roku, kilka miesięcy później odwiedził go święty Mikołaj, przynosząc komputer. I tak łącząc swoje dwie największe pasje przez kolejne lata gadał do mikrofonu, grał muzykę, naprawiał i psuł komputery, wpadł na pomysł stworzenia serwisu z audycjami dla niewidomych, a pod koniec 2015R uruchomił Radio DHT. W redakcji można go spotkać przed mikrofonem, gdzie opowiada o wszystkim, o czym zajdzie potrzeba, za konsoletą, gdzie realizuje siebie i innych, w serwerowni, gdzie częściej jednak naprawia, niż psuje. Oprócz tego, wspólnie z Mileną Wiśniewską dba o muzyczną zawartość głównego kanału Radia DHT. Na pierwszy rzut oka miły i sympatyczny, na drugi, to zależy… 🙂

Zdjęcie Kazimierza

Kazimierz Parzych

Z wykształcenia realizator dźwięku i informatyk. Prywatnie wielbiciel kotów i człowiek otwarty na nowości, szczególnie techniczne. Z zamiłowania… Ujmijmy to tak: ludzi można podzielić, oczywiście bardzo upraszczając, na dwie grupy: tych, którzy nie do końca wiedzą, jaką drogę osobistego rozwoju obrać oraz – mniej liczną – ludzi od dzieciństwa pozostających wiernymi jednemu, wciąż pogłębianemu hobby, które wytycza im prostą drogę przez życie i Kazek do tej właśnie grupy należy. Fascynacja radiem dopadła go, gdy rozpoczynał szkolną karierę i nie opuściła do dziś. Zaczęło się od zabaw nadajniczkiem radiowym z zestawu „zrób to sam’, a poskutkowało utworzeniem i zarządzaniem [także od strony technicznej] drugim kanałem radia DHT. Kompletnym brakiem rozsądku z jego strony byłoby niepołączenie zainteresowań radiowych i muzycznych. Prowadzącemu drugiego kanału rozsądku nie brak, nic więc dziwnego, że w dzień i w nocy usłyszeć można tam handsup, dance oraz disco polo, czyli taneczne rytmy, których miłośnikiem stał się tak dawno, że najstarsi górale nie pamiętają kiedy to było. Sam Kazek natomiast pojawia się osobiście na kanale drugim radia DHT zazwyczaj w piątkowe wieczory, jako prezenter w audycji „Polo Night”.

Zdjęcie Patryka

Patryk Werwiński

Patryk Radia słucha od najmłodszych lat, jednak muzyka klubowa oraz Dance zaczęła go kręcić od 2012 roku.
Jak mówi: Jestem osobą otwartą, lubiącą wszelkie towarzystwo.
Mimo moich problemów wzrokowych chcę spełniać swoje Radiowe marzenia.
W Radiu DHT gram dla was od początku października 2020 roku.
W roli prezentera radiowego czuję się z tygodnia na tydzień coraz lepiej.
W Radiu DHT gram dla was imprezowo, ponieważ kocham muzykę taneczną.

Zdjęcie Kamila

Kamil Łukaszewicz

Już od dziecka interesuje się radiem i muzyką.
Ponieważ bardzo lubi dzielić się swoimi muzycznymi inspiracjami, część muzyki, którą możecie usłyszeć na antenie drugiego, tanecznego kanału Radia DHT układa właśnie on.
Czasami można go również spotkać przed mikrofonem i za konsoletą.

Zdjęcie Tomasza Cichego

Tomasz Cichy

Od 90-tych lat zakochany w ostrych brzmieniach. Już jako dziecko przerabiał odbiorniki radiowe, żeby móc  słuchać muzyki jak najgłośniej. Miłośnik podcastów kryminalnych i technologicznych.  W życiu prócz muzyki towarzyszy mu sport, a szczególnie piłka nożna.    
W Radiu DHT na kanale głównym prowadzi audycję „Kuźnia Metalu” w której można usłyszeć cięższe brzmienia wypływające z jego duszy.

Zdjęcie Richa

Rich Appel

Na początek zdradzimy Wam mały sekret: Pierwszym sukcesem Richa była nagroda za przerzucenie piłki przez oponę, dokonał tego w wieku 12 lat. Jednak zamiast pójść za ciosem i stać się gwiazdą sportu światowego formatu, wybrał media, ze szczególnym uwzględnieniem radia i muzyki.
Zaczął od stacji uczelnianych, później zdobywał kolejne szczeble radiowej kariery. Pracował m.in. w WRNJ, gdzie prowadził różne pasma prezenterskie. W stacjach WGHT i Pop Gold Radio zajmował się głównie listami przebojów. Czy jednak całe życie Richa wypełniało radio? Nie, zdecydowanie nie. Przez 20 lat pracował w Sony Music Entertainment, był redaktorem Billboard’s Top 40 Update, wydawał własny biuletyn informacyjny poświęcony muzyce. Oprócz tego jest również współautorem książek o popkulturze lat 60 i 70. Macie ochotę wyzwać Richa na pojedynek w zakresie znajomości różnych piosenek? Lepiej uważajcie! Przez wiele lat był autorem pytań do internetowych konkursów muzycznych Citibanku, a oprócz tego przez ponad dekadę prowadził autorski quiz muzyczny na terenie Nowego Jorku, z którego dochód był przeznaczany na rzecz organizacji dobroczynnych. Richa można spotkać także w salach wykładowych niektórych amerykańskich uczelni, np. Fairleigh Dickinson, Seton Hall, Montclair State, czy Felician Universities. Uczy tam rzemiosła radiowego i innych przedmiotów związanych z mediami.
I w tym wszystkim znajduje jeszcze czas, żeby raz w tygodniu na 3 godziny pojawić się na antenie Radia DHT ze swoim autorskim programem THAT THING with Rich Appel, w każdą niedzielę między 14 a 17.

Zdjęcie Geny i Maxa

Gena Zeon i Max Nemo

Tych 2 prezenterów Radia DHT pochodzi z Doniecka na Ukrainie, ich ulubioną i najczęściej prezentowaną muzyką jest progresywny trance.
W 2012 r. założyli „Kontroller project”. Od 2014 wydają swoje audycje pt. „Magic Sound Podcast”
W programie tym można usłyszeć najbardziej melodyjne i najwyższej jakości wyprodukowane dźwięki z ostatnich dni.

Дмитрий (DiBarneo) Мосягин

Urodził się 11 Grudnia 1995 w Barnaul w Rosji.
To artysta, który w swoim „DiBarneo-Dancecore Show” miksuje muzykę Trance Hands Up i Hard Bass.

pl_PLPolski