Our team

Zdjęcie Mileny

Milena Wiśniewska

Music has always filled her life. Singing, playing the piano or composing own songs still makes her happy. No wonder, then, that she decided to devote a dozen or so years to musical education. In addition, she also loves listening to music, and her tastes are very diverse. When she was 14, she became interested in rock and alternative music, but later came the fascination with music from the Baroque era, and did not avoid the so-called literary song. The source from which knowledge about more and more new musical areas has become radio. Although she listened to the radio among her favorite activities, it was not until recently that she could "find herself on the other side" and her voice would reach the listeners. As soon as such a possibility appeared, she agreed without hesitation to join the crew of the DHT radio.
Swoją muzyczną wiedzę wykorzystuje wybierając piosenki, które możecie usłyszeć na antenie kanału głównego Radia DHT. Drugą pasją, związaną z mediami, dzieli się współprowadząc program RTV. A właśnie, skoro już jesteśmy przy telewizji, szczególną miłością obdarza serial „Klan”. Dodatkowo dba o zaopatrzenie naszego redakcyjnego barku — jest bowiem wielbicielką piw rzemieślniczych.
What do others say about her? What is it in both its musical and radio activities? It is best described by two words - the primate and perfectionist.

Zdjęcie Magdaleny

Magdalena Rutkowska

Masażystka zwierząt, artystka, dziennikarka radiowa. Nieustannie zaciekawiona światem, rządna wiedzy i nowych umiejętności. Chętnie angażuje się w przeróżne projekty społeczne. Do każdej pracy podchodzi z entuzjazmem albo wcale🙃. Nałogowo czyta książki, kocha spacery po lesie i ma absolutnego fioła na punkcie zwierząt🐾.
W Radiu DHT na kanale głównym prowadzi Pozytywnik, czyli cykl audycji wolnych od malkontenctwa, za to bogatych w rozmowy o wszystkim czym warto się dzielić.

Zdjęcie Michała

Michał Dziwisz

Krążą pogłoski, że jego pierwszym słowem nie było ani mama, ani tata, tylko „ładio”. Mimo tego, do 6 roku życia nie wiedział, co chce robić, spędzało mu to sen z powiek, wszak wszyscy w przedszkolu mieli już opracowane ścieżki kariery i wieloletnie plany samorealizacji w tak rozwojowych i potrzebnych przecież zawodach jak policjant, strażak, pielęgniarka czy stripteaserka. po wizycie w lokalnej rozgłośni radiowej doznał olśnienia i wszystko stało się jasne. Trzeba było tylko nauczyć się mówić „r” i świat stanął przed nim tym właściwym otworem. W tym samym roku, kilka miesięcy później odwiedził go święty Mikołaj, przynosząc komputer. I tak łącząc swoje dwie największe pasje przez kolejne lata gadał do mikrofonu, grał muzykę, naprawiał i psuł komputery, wpadł na pomysł stworzenia serwisu z audycjami dla niewidomych, a pod koniec 2015R uruchomił Radio DHT. W redakcji można go spotkać przed mikrofonem, gdzie opowiada o wszystkim, o czym zajdzie potrzeba, za konsoletą, gdzie realizuje siebie i innych, w serwerowni, gdzie częściej jednak naprawia, niż psuje. Oprócz tego, wspólnie z Mileną Wiśniewską dba o muzyczną zawartość głównego kanału Radia DHT. Na pierwszy rzut oka miły i sympatyczny, na drugi, to zależy… 🙂

Tomasz (Lirin) Tworek

Długo włosy blues-rockowiec uwielbiający jazz, alternatywę czy nawet klimaty Japońskie. Od zawsze zdziwiony faktem, że nie urodził się z gamepadem w dłoniach, gdyż jest zapalonym graczem. Od wielu lat działa na scenie gier video i audio, walczy o dostępność dla osób niewidomych. Sam uwielbia grać i to nie tylko w klubach jako perkusista, czy wokalista z kuflem pysznego piwka ale i w domu, przed monitorem zanurzając się w świat wirtualnej rozrywki. W DHT usłyszycie go na kanale głównym w niedzielne wieczory.

Zdjęcie Kamila

Kamil Łukaszewicz

Już od dziecka interesuje się radiem i muzyką.
Ponieważ bardzo lubi dzielić się swoimi muzycznymi inspiracjami, część muzyki, którą możecie usłyszeć na antenie drugiego, tanecznego kanału Radia DHT układa właśnie on.
Czasami można go również spotkać przed mikrofonem i za konsoletą.

Zdjęcie Tomasza Cichego

Tomasz Cichy

Od 90-tych lat zakochany w ostrych brzmieniach. Już jako dziecko przerabiał odbiorniki radiowe, żeby móc  słuchać muzyki jak najgłośniej. Miłośnik podcastów kryminalnych i technologicznych.  W życiu prócz muzyki towarzyszy mu sport, a szczególnie piłka nożna.    
W Radiu DHT na kanale głównym prowadzi audycję „Kuźnia Metalu” w której można usłyszeć cięższe brzmienia wypływające z jego duszy.

Zdjęcie Petera

Peter Marsham

Peter urodził się 7 grudnia 1974 roku, co bardzo ucieszyło jego mamę, z pewnością jednak mniej ucieszył ją fakt, że już nigdy nie odzyskała swojej figury. Gdy ktoś zapyta o jego ulubioną piosenkę bez wahania odpowiada: Barry White – You’re The First, The Last, My Everything.
Peter w radiu pracuje ponad 20 lat i co ciekawe, Jeszcze mu się to nie znudziło i chyba już nie znudzi.
Prywatnie, jest żonaty z Megan i są dumnymi rodzicami Isli i Izaaka (których czasami słychać na antenie, oprócz tego w rodzinie występują: pies o imieniu Grace, dwa króliki Lola i Pringle oraz złota rybka o imieniu George.
Na antenie Radia DHT Peter prowadzi 3 audycje:

  • Northern Soul – dla miłośników muzyki duszy
  • Beatles Box – dla fanów Czwórki z Liverpoolu
  • Groove Line – dla wszystkich, którzy uwielbiają taneczne brzmienia lat 70 i 80

Zdjęcie Richa

Rich Appel

Na początek zdradzimy Wam mały sekret: Pierwszym sukcesem Richa była nagroda za przerzucenie piłki przez oponę, dokonał tego w wieku 12 lat. Jednak zamiast pójść za ciosem i stać się gwiazdą sportu światowego formatu, wybrał media, ze szczególnym uwzględnieniem radia i muzyki.
Zaczął od stacji uczelnianych, później zdobywał kolejne szczeble radiowej kariery. Pracował m.in. w WRNJ, gdzie prowadził różne pasma prezenterskie. W stacjach WGHT i Pop Gold Radio zajmował się głównie listami przebojów. Czy jednak całe życie Richa wypełniało radio? Nie, zdecydowanie nie. Przez 20 lat pracował w Sony Music Entertainment, był redaktorem Billboard’s Top 40 Update, wydawał własny biuletyn informacyjny poświęcony muzyce. Oprócz tego jest również współautorem książek o popkulturze lat 60 i 70. Macie ochotę wyzwać Richa na pojedynek w zakresie znajomości różnych piosenek? Lepiej uważajcie! Przez wiele lat był autorem pytań do internetowych konkursów muzycznych Citibanku, a oprócz tego przez ponad dekadę prowadził autorski quiz muzyczny na terenie Nowego Jorku, z którego dochód był przeznaczany na rzecz organizacji dobroczynnych. Richa można spotkać także w salach wykładowych niektórych amerykańskich uczelni, np. Fairleigh Dickinson, Seton Hall, Montclair State, czy Felician Universities. Uczy tam rzemiosła radiowego i innych przedmiotów związanych z mediami.
I w tym wszystkim znajduje jeszcze czas, żeby raz w tygodniu na 3 godziny pojawić się na antenie Radia DHT ze swoim autorskim programem THAT THING with Rich Appel, w każdą niedzielę między 14 a 17.

Zdjęcie Geny i Maxa

Gena Zeon i Max Nemo

Tych 2 prezenterów Radia DHT pochodzi z Doniecka na Ukrainie, ich ulubioną i najczęściej prezentowaną muzyką jest progresywny trance.
W 2012 r. założyli „Kontroller project”. Od 2014 wydają swoje audycje pt. „Magic Sound Podcast”
W programie tym można usłyszeć najbardziej melodyjne i najwyższej jakości wyprodukowane dźwięki z ostatnich dni.

Дмитрий (DiBarneo) Мосягин

Urodził się 11 Grudnia 1995 w Barnaul w Rosji.
To artysta, który w swoim „DiBarneo-Dancecore Show” miksuje muzykę Trance Hands Up i Hard Bass.