Redakcja

Zdjęcie Mileny

Milena Wiśniewska

Od zawsze jej życie wypełniała muzyka. Śpiewanie, gra na fortepianie czy komponowanie własnych utworów do dziś sprawia jej przyjemność. Nic więc dziwnego, że zdecydowała się, aby poświęcić kilkanaście lat na zdobycie muzycznego wykształcenia. Oprócz tego uwielbia również słuchanie muzyki, a jej upodobania są bardzo różnorodne. Gdy miała 14 lat zainteresowała się muzyką rockową i alternatywną, nieco później przyszła fascynacja muzyką pochodzącą z epoki baroku, nie stroni również od tak zwanej piosenki literackiej. Źródłem, z którego czerpała wiedzę o coraz to nowych muzycznych obszarach stało się radio. Choć słuchanie radia wymieniała wśród swoich ulubionych czynności, jeszcze do niedawna nie przeszło jej przez myśl, że może „znaleźć się po tej drugiej stronie”, a jej głos będzie docierał do słuchaczy. Gdy tylko jednak pojawiła się taka możliwość, bez wahania zgodziła się na dołączenie do załogi radia DHT.
Swoją muzyczną wiedzę wykorzystuje wybierając piosenki, które możecie usłyszeć na antenie kanału głównego Radia DHT. Drugą pasją, związaną z mediami, dzieli się współprowadząc program RTV. A właśnie, skoro już jesteśmy przy telewizji, szczególną miłością obdarza serial „Klan”. Dodatkowo dba o zaopatrzenie naszego redakcyjnego barku — jest bowiem wielbicielką piw rzemieślniczych.
Co mówią o niej inni? Jaka jest, zarówno w swej muzycznej, jak i radiowej działalności? Najlepiej określają ją chyba dwa słowa — prymuska i perfekcjonistka.

Zdjęcie Magdaleny

Magdalena Rutkowska

Masażystka zwierząt, artystka, dziennikarka radiowa. Nieustannie zaciekawiona światem, rządna wiedzy i nowych umiejętności. Chętnie angażuje się w przeróżne projekty społeczne. Do każdej pracy podchodzi z entuzjazmem albo wcale🙃. Nałogowo czyta książki, kocha spacery po lesie i ma absolutnego fioła na punkcie zwierząt🐾.
W Radiu DHT na kanale głównym prowadzi Pozytywnik, czyli cykl audycji wolnych od malkontenctwa, za to bogatych w rozmowy o wszystkim czym warto się dzielić.

Zdjęcie Michała

Michał Dziwisz

Krążą pogłoski, że jego pierwszym słowem nie było ani mama, ani tata, tylko „ładio”. Mimo tego, do 6 roku życia nie wiedział, co chce robić, spędzało mu to sen z powiek, wszak wszyscy w przedszkolu mieli już opracowane ścieżki kariery i wieloletnie plany samorealizacji w tak rozwojowych i potrzebnych przecież zawodach jak policjant, strażak, pielęgniarka czy stripteaserka. po wizycie w lokalnej rozgłośni radiowej doznał olśnienia i wszystko stało się jasne. Trzeba było tylko nauczyć się mówić „r” i świat stanął przed nim tym właściwym otworem. W tym samym roku, kilka miesięcy później odwiedził go święty Mikołaj, przynosząc komputer. I tak łącząc swoje dwie największe pasje przez kolejne lata gadał do mikrofonu, grał muzykę, naprawiał i psuł komputery, wpadł na pomysł stworzenia serwisu z audycjami dla niewidomych, a pod koniec 2015R uruchomił Radio DHT. W redakcji można go spotkać przed mikrofonem, gdzie opowiada o wszystkim, o czym zajdzie potrzeba, za konsoletą, gdzie realizuje siebie i innych, w serwerowni, gdzie częściej jednak naprawia, niż psuje. Oprócz tego, wspólnie z Mileną Wiśniewską dba o muzyczną zawartość głównego kanału Radia DHT. Na pierwszy rzut oka miły i sympatyczny, na drugi, to zależy… 🙂

Tomasz (Lirin) Tworek

Długo włosy blues-rockowiec uwielbiający jazz, alternatywę czy nawet klimaty Japońskie. Od zawsze zdziwiony faktem, że nie urodził się z gamepadem w dłoniach, gdyż jest zapalonym graczem. Od wielu lat działa na scenie gier video i audio, walczy o dostępność dla osób niewidomych. Sam uwielbia grać i to nie tylko w klubach jako perkusista, czy wokalista z kuflem pysznego piwka ale i w domu, przed monitorem zanurzając się w świat wirtualnej rozrywki. W DHT usłyszycie go na kanale głównym w niedzielne wieczory.

Zdjęcie Kamila

Kamil Łukaszewicz

Już od dziecka interesuje się radiem i muzyką.
Ponieważ bardzo lubi dzielić się swoimi muzycznymi inspiracjami, część muzyki, którą możecie usłyszeć na antenie drugiego, tanecznego kanału Radia DHT układa właśnie on.
Czasami można go również spotkać przed mikrofonem i za konsoletą.

Zdjęcie Petera

Peter Marsham

Peter urodził się 7 grudnia 1974 roku, co bardzo ucieszyło jego mamę, z pewnością jednak mniej ucieszył ją fakt, że już nigdy nie odzyskała swojej figury. Gdy ktoś zapyta o jego ulubioną piosenkę bez wahania odpowiada: Barry White – You’re The First, The Last, My Everything.
Peter w radiu pracuje ponad 20 lat i co ciekawe, Jeszcze mu się to nie znudziło i chyba już nie znudzi.
Prywatnie, jest żonaty z Megan i są dumnymi rodzicami Isli i Izaaka (których czasami słychać na antenie, oprócz tego w rodzinie występują: pies o imieniu Grace, dwa króliki Lola i Pringle oraz złota rybka o imieniu George.
Na antenie Radia DHT Peter prowadzi 3 audycje:

  • Northern Soul – dla miłośników muzyki duszy
  • Beatles Box – dla fanów Czwórki z Liverpoolu
  • Groove Line – dla wszystkich, którzy uwielbiają taneczne brzmienia lat 70 i 80

Zdjęcie Geny i Maxa

Gena Zeon i Max Nemo

Tych 2 prezenterów Radia DHT pochodzi z Doniecka na Ukrainie, ich ulubioną i najczęściej prezentowaną muzyką jest progresywny trance.
W 2012 r. założyli „Kontroller project”. Od 2014 wydają swoje audycje pt. „Magic Sound Podcast”
W programie tym można usłyszeć najbardziej melodyjne i najwyższej jakości wyprodukowane dźwięki z ostatnich dni.

Дмитрий (DiBarneo) Мосягин

Urodził się 11 Grudnia 1995 w Barnaul w Rosji.
To artysta, który w swoim „DiBarneo-Dancecore Show” miksuje muzykę Trance Hands Up i Hard Bass.