Redakcja

Zdjęcie Mileny

Milena Wiśniewska

Od zawsze jej życie wypełniała muzyka. Śpiewanie, gra na fortepianie czy komponowanie własnych utworów do dziś sprawia jej przyjemność. Nic więc dziwnego, że zdecydowała się, aby poświęcić kilkanaście lat na zdobycie muzycznego wykształcenia. Oprócz tego uwielbia również słuchanie muzyki, a jej upodobania są bardzo różnorodne. Gdy miała 14 lat zainteresowała się muzyką rockową i alternatywną, nieco później przyszła fascynacja muzyką pochodzącą z epoki baroku, nie stroni również od tak zwanej piosenki literackiej. Źródłem, z którego czerpała wiedzę o coraz to nowych muzycznych obszarach stało się radio. Choć słuchanie radia wymieniała wśród swoich ulubionych czynności, jeszcze do niedawna nie przeszło jej przez myśl, że może „znaleźć się po tej drugiej stronie”, a jej głos będzie docierał do słuchaczy. Gdy tylko jednak pojawiła się taka możliwość, bez wahania zgodziła się na dołączenie do załogi radia DHT.
Swoją muzyczną wiedzę wykorzystuje wybierając piosenki, które możecie usłyszeć na naszej antenie. Drugą pasją, związaną z mediami, dzieli się współprowadząc program RTV. A właśnie, skoro już jesteśmy przy telewizji, szczególną miłością obdarza serial „Klan”. Dodatkowo dba o zaopatrzenie naszego redakcyjnego barku — jest bowiem wielbicielką piw rzemieślniczych.
Co mówią o niej inni? Jaka jest, zarówno w swej muzycznej, jak i radiowej działalności? Najlepiej określają ją chyba dwa słowa — prymuska i perfekcjonistka.

Zdjęcie Magdaleny

Magdalena Rutkowska

Masażystka zwierząt, artystka, dziennikarka radiowa. Nieustannie zaciekawiona światem, rządna wiedzy i nowych umiejętności. Chętnie angażuje się w przeróżne projekty społeczne. Do każdej pracy podchodzi z entuzjazmem albo wcale🙃. Nałogowo czyta książki, kocha spacery po lesie i ma absolutnego fioła na punkcie zwierząt🐾.
W Radiu DHT prowadzi Pozytywnik, czyli cykl audycji wolnych od malkontenctwa, za to bogatych w rozmowy o wszystkim czym warto się dzielić.

Zdjęcie Michała

Michał Dziwisz

Krążą pogłoski, że jego pierwszym słowem nie było ani mama, ani tata, tylko „ładio”. Mimo tego, do 6 roku życia nie wiedział, co chce robić, spędzało mu to sen z powiek, wszak wszyscy w przedszkolu mieli już opracowane ścieżki kariery i wieloletnie plany samorealizacji w tak rozwojowych i potrzebnych przecież zawodach jak policjant, strażak, pielęgniarka czy stripteaserka. po wizycie w lokalnej rozgłośni radiowej doznał olśnienia i wszystko stało się jasne. Trzeba było tylko nauczyć się mówić „r” i świat stanął przed nim tym właściwym otworem. W tym samym roku, kilka miesięcy później odwiedził go święty Mikołaj, przynosząc komputer. I tak łącząc swoje dwie największe pasje przez kolejne lata gadał do mikrofonu, grał muzykę, naprawiał i psuł komputery, wpadł na pomysł stworzenia serwisu z audycjami dla niewidomych, a pod koniec 2015R uruchomił Radio DHT. W redakcji można go spotkać przed mikrofonem, gdzie opowiada o wszystkim, o czym zajdzie potrzeba, za konsoletą, gdzie realizuje siebie i innych, w serwerowni, gdzie częściej jednak naprawia, niż psuje. Na pierwszy rzut oka miły i sympatyczny, na drugi, to zależy… 🙂

Tomasz (Lirin) Tworek

Długo włosy blues-rockowiec uwielbiający jazz, alternatywę czy nawet klimaty Japońskie. Od zawsze zdziwiony faktem, że nie urodził się z gamepadem w dłoniach, gdyż jest zapalonym graczem. Od wielu lat działa na scenie gier video i audio, walczy o dostępność dla osób niewidomych. Sam uwielbia grać i to nie tylko w klubach jako perkusista, czy wokalista z kuflem pysznego piwka ale i w domu, przed monitorem zanurzając się w świat wirtualnej rozrywki.